Osobní bankrot Brno

Sekce této stránky: Osobní bankrot - postup vyhlášení | Osobní bankrot - podmínky | Osobní bankrot Brno | Kalkulačka – osobní bankrot

Osobní bankrot - postup vyhlášení

  1. Vyhlášení osobního bankrotu provádí dlužník. Případně může insolvenční návrh v rámci vyhlášení osobního bankrotu navrhnout samotný věřitel. Ve lhůtě 30ti dnů může dlužník na danou situaci reagovat.  Vyhlášení osobního bankrotu musí být provedeno prostřednictvím konkrétního formuláře určeného pro danou situaci.
  2. Následný návrh na oddlužení má níže uvedené náležitosti: označení dlužníka, informace o příjmech dlužníka v budoucích 5 letech, info o příjmech dlužníka v posledních 3 letech, návrh způsobu oddlužení, seznam závazků, majetku.
  3. Soud prošetří a případně schválí žádost o vyhlášení osobního bankrotu. Žádost se uplatňuje u krajského soudu příslušného místu bydliště dlužníka.
  4. Po schválení vyhlášení osobního bankrotu přichází zveřejnění rozhodnutí v insolvenčním rejstříku a stanovení splátkového kalendáře.

Osobní bankrot - podmínky

  1. Dlužník musí být fyzickou osobou.
  2. Dlužník nedokáže dostatečně plnit své závazky.
  3. Dlužník má minimálně 2 a více věřitelů.
  4. Dlužník neuhradil více jak 30 dní (po splatnosti) své finanční závazky.
Osobní bankrot Brno

Všechny podmínky vyhlášení osobního bankrotu musí být splněny. Podmínky vyhlášení osobního bankrotu stanovují také informační povinnost, kdy je o výsledku insolvenčního řízení uvědomen věřitelský výbor, insolvenční správce, dlužník a osoba, která podala návrh na oddlužení.

Osobní bankrot Brno

Pokud se nacházíte v dluhové situaci a máte-li zájem o naše služby týkající se osobního bankrotu, využijte naše kontaktní údaje. Zajímá vás, jestli může být vyhlášení osobního bankrotu vhodným řešení vaší stávající finanční situace také pro vás? Rádi vám poskytneme žádané informace o vašich možnostech.

Adresa kanceláře řešící osobní bankrot:

Kalkulačka – osobní bankrot

Kalkulačku naleznete zde: kalkulačka osobní bankrot.

Jsme zkušená advokátní kancelář z Brna, která se mimo jiné specializuje na poradenství v oblasti předlužení fyzických i právnických osob. Pokud hledáte právníky s vynikajícími výsledky o oblasti řešení osobního bankrotu pro klienty z Brna a širokého okolí, pak jsme připraveni vám pomoci.

Osobní bankrot – oddlužení

Osobní bankrot je podle zákona jediným oddlužením, pomocí kterého musíte splatit z vašeho dluhu alespoň 30%-ní část po dobu 5-ti let a to formou pravidelných splátek v měsíčních intervalech.

Význam osobního bankrotu a jeho způsoby

Osobní bankrot je efektivní způsob, jak vyřešit svou stávající finanční situaci v případě, kdy výši svých dluhů dále nezvládáte. Pokud se nacházíte v této situaci, nejste nejenže schopni splácet své dluhy, ale navíc dochází k narůstání dluhů díky úrokům, pokutám a poplatkům z prodlení. Ani soudní výlohy za vymáhání vašich závazků neznamenají malý obnos. Osobní bankrot je v poslední době stále více využívaný a to z toho důvodu, že nemusí mít tak nepříjemný dopad jako konkursní řízení. Proto zauvažujte o osobním bankrotu a kontaktujte naši advokátní kancelář v Brně, aby vaši věc vyřešila.

Současný právní řád udává dvě možnosti, jak realizovat osobní bankrot. Jednou z nich je využití metody splátkového kalendáře. Druhým způsobem je zpeněžení majetkové podstaty.

Brno - Osobní bankrot

Využijte našich právních služeb a my vám ukážeme tu nejsnazší cestu k oddlužení

Navyšují se vám další a další dluhy a stále to nebere konce? Osobní bankrot pro vás může znamenat novou cestu bez dluhů. Neodkládejte dále své rozhodnutí a kontaktujte naši advokátní kancelář dříve, než vás navštíví exekutor nebo vymahači dluhů. Naši advokáti vám odborně vypracují insolvenční návrh na osobní bankrottakovým způsobem, aby splňoval potřebné náležitosti a poté mohl soud rozhodnout o jeho schválení. Naší výraznou předností je kreativita, promptní znalost ve svém oboru a přednostně rychlost a zapálení do každého našeho případu.

Související informace o osobním bankrotu lze získat i na stránkách Justice.cz.